Máte někdy pořádnou chuť praštit do počítače, protože nedělá to, co chcete?

 • Prožíváte občas zoufalství při hledání svých dat?
 • Cítíte se hloupě, protože musíte často někoho žádat o radu či pomoc, abyste se při práci s počítačem pohnuli z místa?
 • Zdržuje vás počítač při práci, místo aby vám ji ulehčoval?
 • Chápete, že vlastně stále dobře nechápete, jak ten (zatracený) počítač (Internet, web…) funguje?

Rozumět počítači a umět ho efektivně ovládat je v dnešní době nezbytnou PODMÍNKOU k tomu, abychom uspěli v kterékoliv oblasti lidské činnosti.

A co kdybych vám s tím dokázal pomoci?

 

 • Jmenuji se Pavel Roubal a rád vám pomohu od nejistého klikání („co to asi udělá“) k efektivní práci s počítačem.
 • Učím informatiku na víceletém gymnáziu již přes 20 let. Připravil jsem pro (IT) život více než 500 absolventů naší školy.
 • Vytvořil jsem a vedl kurzy pro veřejnost, jak prezenční, tak dálkové vedené přes Internet formou tzv. e-learningu.
 • Napsal jsem 20 knih (a 5 učebnic pro střední školy), které více než 200 tisícům čtenářů stručně a jednoduše vysvětlují, jak počítače fungují a jak se s nimi pracuje.
 • Rád bych i vám pomohl k lepší a efektivnější práci s počítačem. Můj online kurz pro samouky Počítač, Internet a (naše) bezpečnost je tady právě pro vás.

Online výukový kurz Počítač, Internet a (naše) bezpečnost vychází z mých knih a výukových materiálů.

Kurz pokrývá základní oblasti, které při práci s počítačem potřebuje a využije každý.

V 8 kapitolách tohoto online kurzu:

 • 1
  pochopíte princip práce počítače, který pak budete umět aplikovat na jakémkoliv jiném počítači
 • 2
  ztratíte obavy z technické části počítače a budete vědět, kam co máte připojit (nemusíte si na to volat IT odborníka)
 • 3
  zjistíte, kolik místa v počítači různé soubory spolknou a proč
 • 4
  seznámíte se s nejnovějším operačním systémem Windows 10
 • 5
  naučíte se, jak co nejlépe vyhledat informace, které potřebujete
 • 6
  pochopíte, jaký je rozdíl mezi Internetem a webem a jak Internet vlastně funguje
 • 7
  naučíte se pokročile ovládat webový prohlížeč a využívat webové služby
 • 8
  dozvíte se, že práce s počítačem není tak bezpečná, jak se zdá, a jak se proti hrozícím nebezpečím chránit

PŘEDSTAVTE SI, ŽE:

 • jednou provždy přestanete zápolit s počítačem, protože budete ROZUMĚT tomu, JAK funguje
 • svoji pozornost můžete věnovat tomu, CO vytváříte
 • už nemusíte nikoho žádat o radu a pomoc - zkušenějšího kolegu, své děti či vnoučata… (A hlavně vás nikdo nebude rozčilovat poznámkami, že problém je mezi klávesnicí a židlí :-)
 • získáte v počítači efektivní a bezpečný nástroj pro svou práci

Ojedinělost tohoto kurzu spočívá v důrazu na:

 • porozumění principům a obecným zásadám, které pak umíte použít na jakémkoliv počítači a v jakémkoliv programu

 • jednoduchost a srozumitelnost výkladu probíraných témat s „lidským“, ale přesným vysvětlením nezbytných technických a odborných pojmů.

 

Ukázka z kurzu Počítač, Internet a (naše) bezpečnost

Cena online kurzu Počítač, Internet a (naše) bezpečnost je 777,- Kč. Cena natolik vysoká, aby respektovala, kolik energie, času a bohatých lektorských a pedagogických zkušeností jsem do něj investoval. A natolik nízká, aby si ho mohl koupit opravdu každý, kdo chce na svém zlepšení pracovat. Protože o to mi jde.

Je zvykem nový produkt nabízet zákazníkům za zvýhodněnou cenu.

Proto tento kurz můžete v tuto chvíli koupit pouze za Kč 490,–.

Neslibuji vám, že se vše naučíte za hodinu nebo za den – vím, že pochopení základů pár hodin zabere. Tento čas však není ztracený, ale (skvěle) investovaný. Ušetříte stovky hodin „boje“ s počítačem. (A díky pochopení zásad bezpečnosti práce s počítačem pak ušetříte možná i hodně peněz.)

Tak co, máte chuť do toho jít?

 

Otázky, které se vám možná teď honí hlavou:

Je možné naučit se pracovat s počítačem jako samouk? 

Ano i ne. Nebudu vám tvrdit, že naučit se opravdu pokročile pracovat s počítačem zvládnete za 14 dní v nějakém kurzu. To vyžaduje léta praxe a stovky hodin strávených u počítače. (Já sedím u počítače skoro 30 let každý den a přesto mne ještě občas něco překvapí, navíc se stále objevují nové dosud neexistující věci a problémy s nimi spojené.) 

Na druhou stranu odpověď zní i ano. Pokud věnujete tomuto kurzu potřebný čas, posunete se v chápání toho, jak počítač a současné programy fungují poměrně výrazně a to vám umožní dlouhodobě s ním efektivněji pracovat.

Informace si najdete sami a zdarma?

Ano i ne. Jistě, vše, co se učí v tomto kurzu, najdete na mnoha různých webech také. Ale: mnohem složitěji podáno, bez pevné struktury a hlavně: zavaleno spoustou dalších pojmů a informací, u kterých laik většinou není schopen rozlišit, co je základní a důležité. 

Všimli jste si, jaký je „drobný“ problém například Wikipedie? Je tam vysvětleno skoro vše. Ovšem každý složitější pojem je vysvětlen pomocí desítek dalších složitějších pojmů a to je pro pochopení principů nepoužitelné. (Wikipedie se skvěle hodí zejména na jednoduché faktické informace, například život a dílo Karla Čapka apod.) 

Jste v důchodovém věku a myslíte si, že to už nikdy nepochopíte?

Důchodový věk neznamená, že člověk nechápe nové věci. Možná mu to trvá o malinko déle, ale zde je kurz pro samouky velmi výhodný: dává neomezený čas a neomezené možnosti opakování.  

Ve městě jsou nabízeny kurzu VT, potřebuji ještě tento kurz?

Sám jsem v několika takových kurzech učil, takže mohu s klidem říci, že ano. Kurz s lektorem je často přínosný, má mnoho výhod, ale také jednu zásadní nevýhodu: probíhá tempem výkladu lektora a množství informací za jednotku času je často obrovské, nezapamatovatelné. Kurz pro samouky prezenční kurzy skvěle doplňuje. 

ZÁRUKA SPOKOJENOSTI

 

GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ

Záleží mi především na vaší spokojenosti.

Nebudete-li s online kurzem spokojeni a napíšete mi do 14 dnů od zakoupení kurzu, vrátím vám bez zbytečných otázek peníze zpět.

Co získáte?

 • Výukové materiály
  Kurz obsahuje 8 kapitol základů práce s počítačem členěných do celkem 15 lekcí.
 • Testy na procvičení
  Ke každé lekci je připraven test na procvičení látky.
 • Učíte se sami, kdykoliv máte čas
  Základní a velkou výhodou kurzů pro samouky je možnost studovat kdykoliv máte čas
 • Máte na vše dostatek času
  Pokud něčemu neporozumíte hned, můžete se k lekci vracet a opakovat si ji. To na kurzu vedeném učitelem většinou není možné.
 • Motivaci pro dokončení kurzu
  Ať chceme nebo ne, velkou výhodou kurzů, které nejsou zdarma je i to, že vydané peníze člověka motivují, aby kurz dokončil, i když ho třeba chvilkama „nebaví“ + opravdu věříte, že někdo vloží 20 let svých zkušeností a stovky hodin práce do kurzu, který je zdarma?
 • Dobrý pocit ze zlepšení svých znalostí a dovedností
  Z každé činnosti by měl mít člověk (alespoň občas) radost. Tápání u počítače ji většinou narušuje, nejistota, co „ta věc vlastně uvnitř dělá“ způsobuje obavy a kazí potěšení z využívání jinak úžasného nástroje.
 • Pracujete doma a na svém počítači
  Nemusíte nikam dojíždět, šetříte tedy svůj čas a své peníze. Další výhodou je, že se vše učíte na svém počítači, ne na počítači v počítačové učebně, kde může být ledacos jinak nastaveno a u vás doma tu bude nepoužitelné.

Pohled účastníků kurzu:

Prima kurz, který jednoduše vysvětluje vše kolem počítače. Dozvíte se základní pojmy týkající se počítače, seznámíte se s tím, jak počítač funguje a co všechno v něm najdete. Jednotlivé kroky jsou přehledně sestavené a doplněné obrázky tak, že je pochopí opravdu každý. Moc se mi líbí testíky z probrané látky, které jsou u každé kapitoly. Oceňuji také checklist, kde si mohu zaškrtnout, které kapitoly už mám zvládnuté. Doporučuji všem, kteří začínají s počítačem!
Erika ČákorováSpecialistka na práci s programem MS Word, www.erikacakorova.cz
Na kurzu se mi líbí především jeho struktura - rozdělení do kapitol a lekcí. Díky tomuto přehledu se účastník kurzu může libovolně a především rychle a snadno vracet k předchozím kapitolám, zpětně si ověřovat své znalosti a opakovat potřebné informace. Skvělé jsou také testy na konci každé kapitoly, po jejichž úspěšném splnění si účastník může odškrtnout, že danou kapitolu pochopil a zvládá ji. Orientace v kurzu je snadná a přehledná. Výklad látky je velice srozumitelný. Skvělé je, že důležité věci jsou neustále připomínány a opakovány. Problematika je popsána v jasných a stručných větách. Kurz je doplněn o mnoho obrázků, které napomáhají k osvojení si popisovaného. K pochopení vykládaných informací přispívá jejich přirovnání k věcem z běžného života (chod počítače - chod lidského těla). Myslím si, že při poctivém projití kurzu, bude obohacen každý začátečník, ale i mírně pokročilý v práci na počítači.
Radka ZemanováUčitelka na 1. stupni základní školy